Kā skrituļslidošana var pozitīvi ietekmēt veselību?
Skrituļslidošanas laikā tiek iesaistīti gandrīz visi ķermeņa muskuļi
Skrituļošanas laikā iesaistās 90% no visa ķermeņa muskuļiem. Piemēram, lai saglabātu līdzsvaru, tiek aktīvi iesaistīti vēdera un muguras lejasdaļas muskuļi. Braucot ar skrituļslidām, aktīvi darbojas arī kāju ikri, apakšstilbu un augšstilbu muskuļi. Izvēloties skrituļslidas kā aktīvu laika pavadīšanas un sportošanas veidu, ir iespējams panākt lielāku ķermeņa izturību un arī uzlabot auguma aprises — aktīvi skrtituļojot, tiek nostiprināta augšstilbu aizmugurējā daļa un veidojas pievilcīgs kāju reljefs.
Protams, braucot ar skrituļslidām, tiek aktīvi iesaistīti arī roku, plecu muskuļi un ķermeņa augšdaļa. Šādi viegli, bet pastāvīgi ķermeņa augšdaļas pagriezieni brauciena laikā nostiprina muguras, roku un vēdera muskuļus. Taču atcerieties, ka, atrodoties uz skrituļslidām, nevajadzētu pārāk aktīvi vēzēt rokas, jo šādā veidā ir iespējams nokrist. Ja pirmo reizi braucat ar skrituļslidām, šāda haotiska roku vēzēšana ir instinktīva, taču var novest pie kritiena uz muguras, tāpēc esiet uzmanīgi!
Skrituļslidas kā alternatīva treniņiem sporta zālē
Tie, kuriem treniņi sporta zālē vai mājās sāk likties vienveidīgi, var izmēģināt skrituļslidas. Iestājoties siltākam laikam, tās kļūs par alternatīvu ierastajām fiziskajām aktivitātēm. Arī cilvēkiem, kuri tikai uzsāk aktīvā dzīvesveida ievērošanu, taču dažādu iemeslu dēļ nevēlas trenēties mājās, skrituļslidošana var kļūt par labu atspēriena punktu.
Skrituļslidošanas treniņu rezultāti:
- Dažu lieku kilogramu nomešana, ja tas ir nepieciešams, vai svara uzturēšana normas robežās. Skrituļošanas laikā cilvēks koncentrējas uz kustībām un prieku, ko saņem no šīs nodarbes, nevis uz atspiešanās vai pietupienu skaitu.
- Sirds un asinsvadu, kā arī elpošanas sistēmas darbības uzlabošana. Lai attīstītu šīs sistēmas (arī plaušu darbību), palīdzēs braukšana pa nelīdzenu reljefu, taču atcerieties, ka tas ir atļauts tikai pieredzējušiem skrituļotājiem.
- Garastāvokļa uzlabošanās. Skrituļošanas laikā izdalās endorfīni, kas uzlabo cilvēka noskaņojumu. Tā saucamie “laimes hormoni” asinīs palīdz dabiskā veidā tikt galā ar nogurumu un stresu.
- Koordinācijas attīstīšana un izturības līmeņa paaugstināšana. Skrituļslidas ir ieteicamas arī bērniem (stingrā vecāku uzraudzībā), kuru vestibulārais aparāts vēl tikai attīstās.
Svarīga nozīme ir arī kvalitatīvu skrituļslidu izvēlei
Skrituļslidošana ir ne tikai aizraujoša brīvā laika pavadīšana, bet arī palīgs ceļā uz veselīgu ķermeni un aktīva dzīvesveida ievērošanu. Tāpat kā jebkurš cits sporta veids, skrituļošana ir jāapgūst uzmanīgi un konsekventi, nepārslogojot sevi. Jūs varēsiet uzlabot savas braukšanas prasmes, tikai skaidri apgūstot pamatus. Pareizi un droši skrituļot var iemācīties jebkurā vecumā, svarīgi ir izvēlēties pieredzējušu un zinošu skolotāju, kā arī kvalitatīvas skrituļslidas — tās iegādāties varēsiet mūsu veikalā “SkiBox”, lai drīzumā izbaudītu visas būtiskās priekšrocības veselībai, ko sniedz skrituļslidas.
